top of page
20070925133705314f.jpg

Příběh ZEVARu

Od zemědělského lihovaru k lídrovi v inovacích

Naše touha experimentovat nás staví na čelo odvětví a to od samého počátku naší cesty ve dvacátých letech minulého století. V té době jsme otevřeli naše dveře jako zemědělský lihovar. První kapitola našeho příběhu byla o bramborách, hlavní surovině pro výrobu lihu v té době.

 

V roce 1998 přišla pro ZEVAR nová éra, kdy ZEVAR prošel výraznou rekonstrukcí. Naše zařízení získalo nový vzhled, plynové kotle nahradily staré uhelné a nerezové výrobní kolony zazářily vedle skladovacích tanků. ZEVAR se nyní mohl pochlubit titulem třetího největšího lihovaru v ČR.

 

Rok 2009 přinesl velkou změnu. Byli jsme mezi prvními, kdo v zemi zahájil výrobu teplonosných kapalin, a naše ambice nás vedly k výstavbě vlastní bioplynové stanice. Avšak kvůli nespolehlivosti a následné insolventnosti dodavatele výstavba neproběhla tak, jak měla. Bojovali jsme se spoustou problémů, které celý projekt nakonec málem pohřbily.

 

Vstup nového majitele v roce 2021 nás katapultoval na novou úroveň. Jeho vizionářský pohled a investice nás posunuly blíže k našemu snu o uzavřeném cyklu výroby.

 

V prvním pololetí svého působení se nový majitel zhodnotil výrobu teplonosných kapalin a rozhodl se hledat nové příležitosti. Zjistil, že v Česku není žádný výrobce kapaliny AdBlue®, všichni ji dováží ze zahraničí. V roce 2022 zakoupil potřebnou technologii, zahájil stavební a technologické úpravy. Získal licenci od společnosti VDA pro výrobu AdBlue®. Od února 2023 jsme zahájili výrobu a expedici AdBlue® a postupně jsme zvyšovali výrobní objem.

 

Abychom se mohli plně věnovat výrobě AdBlue®, ukončili jsme výrobu teplonosných kapalin. Současně začala výstavba velkého skladu surovin k podpoře výroby AdBlue®.

 

Do budoucna máme v plánu znovu zprovoznit lihovar a rozšířit výrobní portfolio o výrobu ostřikovačů a destilované vody.

 

ZEVAR je příběhem o vytrvalosti, inovacích a neustálém hledání nových horizontů. Naše cesta je svědectvím o našem odhodlání být na špici technologického pokroku a poskytovat našim zákazníkům nejlepší produkty a služby.

 

A to je jen začátek...

bottom of page