top of page

Proces výroby českého AdBlue®

Váš spolehlivý partner v ekologické nákladní dopravě

AdBlue® je klíčový prvek moderních dieselových motorů, který snižuje emise pomocí technologie selektivní katalytické redukce (SCR). Přestože je konečný produkt jednoduchou bezbarvou kapalinou, cesta k jeho vytvoření je technologicky náročná. My v ZEVARu jsme jediní, kdo vyrábí tuto klíčovou kapalinu v Česku.

IMG_8723_jpg.jpg

Suroviny pro výrobu AdBlue®

Bezvadná kvalita surovin je základ pro výrobu vysoce kvalitního AdBlue®. My v ZEVARu klademe velký důraz na kontrolu kvality močoviny, která je hlavní složkou AdBlue®. Močovinu pečlivě testujeme a zajišťujeme nejnižší možnou hladinu biuretu a aldehydů - to je kritické pro ochranu katalyzátorů ve vašich vozidlech.

 

Každá šarže močoviny  prochází laboratorní analýzou, abychom zajistili její čistotu v souladu s normami ISO 22241 stanovenými VDA. Demineralizovaná voda, kterou při výrobě používáme, je dalším základním prvkem pro vynikající kvalitu našeho AdBlue®.

Výrobní Prostředí

Veškerá výroba u nás v ZEVARu probíhá ve vysoce kvalitním, uzavřeném prostředí s použitím materiálů kompatibilních s normami ISO. Výrobní linky jsou z nerezové oceli, abychom eliminovali možnost kontaminace během výrobního procesu.

 

My v ZEVARu jsme hrdí na to, že pro vás v Česku vyrábíme AdBlue®. Těší nás, že přispíváme k ekologičtější a udržitelnější dopravě v naší zemi i v celé Evropě.

IMG_8724.jpg
dji_fly_20230320_123848_112_1679328609952_photo_optimized.jpg

Skladování AdBlue®

Úbytek aktivní látky v průběhu skladování v řádech desetin procent je způsoben přirozeným stárnutím produktu. Tento proces se ale může být urychlen nevhodným skladováním, zejména vyšší teplota může způsobit rozklad močoviny s uvolňováním plynného amoniaku. U nás v ZEVARu se to ale rozhodně nestane. Naše skladovací systémy splňují striktní parametry VDA AdBlue podle normy ISO 22241. Aktuálně máme skladovací kapacity ve vnitřním i ve venkovním skladu, do budoucna plánujeme další rozšíření.

Nakládání a balení AdBlue®

Pravidelná kontrola cisteren a kontejnerů vyškoleným personálem je zárukou toho, že nedojde ke kontaminaci při nakládání. Každá cisterna musí předložit certifikát o čištění nebo potvrzení, že posledním přepravovaným produktem byl AdBlue®, a proto jsme vyčlenili zvláštní cisterny výhradně pro AdBlue®.

cisterna3_vlajka.jpg
Mužský personál ve službě

My v ZEVARu

Jsme vysoce kvalifikovaný tým, který prošel důkladným školením. Naším cílem je zajistit pro vás ty nejvyšší standardy kvality během celého výrobního procesu. Neustále monitorujeme a měříme klíčové parametry, které mohou ovlivnit kvalitu AdBlue®. Nejvyšší kvalita je pro nás naprostá priorita!

Odborné znalosti a zkušenosti týmu pracovníků v ZEVARu jsou závazkem vynikající kvality. Každou fázi výrobního procesu provádíme s nejvyšší možnou precizností.

Objednejte si AdBlue®

Vyplňte objednávkový formulář, napište nebo zavolejte. Jsme tu pro vás!

bottom of page