top of page

AdBlue®

Váš spolehlivý partner v ekologické nákladní dopravě

AdBlue® je čistá, bezbarvá kapalina, která pomáhá snižovat emise škodlivých oxidů dusíku ve výfukových plynech. Snížení emisí je závazek vůči legislativním požadavkům, ale i vůči naší planetě. Důvod, proč používat AdBlue®, je jasný. Pomáhá snižovat znečištění ovzduší z našich vozidel, zatímco umožňuje vozidlům splnit emisní normy Euro 4 a vyšší. Toto aditivum je tak klíčové pro udržitelný provoz vašeho vozového parku a zajištění jeho ekologické odpovědnosti.

Adblue - TEXT_edited.jpg
dji_fly_20230320_121814_84_1679328603953_photo_optimized.jpg

Co To Je AdBlue®?

AdBlue® je čistá, bezbarvá kapalina. Jedná se o kombinaci demineralizované vody a čisté močoviny (32,5 %). Toto aditivum se používá ve vozidlech s motory, které využívají systém selektivní katalytické redukce (SCR), aby splnily emisní limity.

Močovina je v běžných podmínkách čirá jako voda, netoxická a bezpečná pro manipulaci. Hlavním úkolem AdBlue® je snížení emisí oxidů dusíku ve výfukových plynech.

Proč je AdBlue® důležité?

AdBlue® je klíčové pro správnou funkci systému SCR ve vašem vozidle. Tento roztok se používá u naftových motorů ke snížení obsahu oxidů dusíku ve výfukových plynech. 

 

Jak to funguje? Výfukové plyny nejprve projdou filtrem, který je zbaví sazí. Poté se do výfukového potrubí automaticky vstřikuje AdBlue®, kde probíhá chemická reakce, při které se oxidy dusíku rozkládají na dusík a vodní páru. Tyto neškodné látky pak vycházejí ven z výfuku. Díky tomuto procesu jsou vozidla schopna splnit emisní normy Euro 4 a vyšší. S AdBlue®, které vyrábíme v Česku, splníte legislativní požadavky a také snížíte environmentální dopad vašeho vozového parku.

IMG_8747_jpg.jpg
dji_fly_20230320_123848_112_1679328609952_photo_optimized.jpg

Skladujte AdBlue® správně!

AdBlue® skladujte ve vnitřních prostorách při teplotě od 0 °C do +25 °C, aby si zachovalo svoji kvalitu. Při správném skladování v doporučených podmínkách má AdBlue® životnost 12 až 18 měsíců. Mějte na paměti, že roztok má omezenou životnost (nejčastěji 36 měsíců), a s postupem času může dojít k poklesu kvality, což se projeví poklesem podílu močoviny.

Jak zajistíme kvalitu AdBlue®?

U každé vyrobené šarže provádíme pečlivou laboratorní analýzu, abychom zajistili nejvyšší kvalitu. Každá výrobní šarže je plně zpětně vysledovatelná až k jejímu původu. Vzorky šarží uchováváme až 1 rok. Můžeme vám s čistým štítem garantovat, že AdBlue®, které dodáváme, splňuje vysoké standardy kvality a spolehlivosti podle normy ISO 22241.

 

Investice do AdBlue® je investicí do čistší budoucnosti a efektivnějšího provozu vašeho vozového parku. My v ZEVARu jsme hrdí na to, že můžeme být součástí vašeho ekologického a ekonomického řešení v nákladní dopravě.

APC_0116.jpg
bitmapa1_cmyk.jpg

Investice do AdBlue® je investicí do čistší budoucnosti a efektivnějšího provozu vašeho vozového parku.
My v ZEVARu jsme hrdí na to, že můžeme být součástí vašeho ekologického a ekonomického řešení v nákladní dopravě.

Objednejte si AdBlue®

Vyplňte objednávkový formulář, napište nebo zavolejte. Jsme tu pro vás!

bottom of page